Nisan 13, 2021
Başarılı Analist: Bitcoin Rallisi Bu Tarihte Bitecek! Çöküşten Evvel Kaçın

Başarılı Analist: Bitcoin Rallisi Bu Tarihte Bitecek! Çöküşten Evvel Kaçın

Son dakika Başarılı Analist: Bitcoin Rallisi Bu Tarihte Bitecek! Çöküşten Evvel Kaçın haberi ,

Kripto analisti ve trader’ı Ben Armstrong, Bitcoin boğa döngüsünün sona ereceğine inandığı tarihi açıklıyor. Ayrıyeten analist, BTC yatırımcılarını devasa çöküş nedeniyle uyarıyor.

Ben Armstrong: Bitcoin’in şimdi mega boğa koşusu bitmedi

Kesimde “BitBoy Crypto” olarak da bilinen Ben Armstrong, Bitcoin‘in şimdi mega boğa koşusunun bitmediğini ve BTC sahiplerinin finaline hazırlıklı olması gerektiğini belirtiyor. Zira analist, kral kripto paranın düştüğünde süratli bir formda düşeceğini söylüyor. Ben Armstrong hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

2018’de sayısız insanın başına geldi… Portföyümün büyüdüğünü fakat büsbütün yok edildiğini izledim. Neden? Çünkü o vakitler piyasa psikolojisini anlamıyordum. En heyecanlı noktanızın tam o anda çöktüğünü anlamadım. En çok satmak istemediğiniz o anda, o vakit dışarı çıkmak akla yatkın bir hareket olur.

Ben Armstrong: Eylül ayının sonuna gerçek iki haftalık bir dönem…

Yüksek profilli analist Ben Armstrong, Bitcoin’in bu döngüyü tam olarak ne vakit tamamlayacağını bilmenin imkansız olduğunu kabul ediyor. Lakin Ben Armstrong, bunun iki haftalık bir müddet içinde olacağına inandığını ortaya koyuyor. Ben Armstrong mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kripto döngüsündeki en parabolik ralli geçen ayın sonunda geldi. Ama olay şu, ne vakit biteceğini biliyorum. Bitcoin boğa koşusunun tam olarak ne vakit biteceğini biliyorum. Evet, kabul ediyorum bunu tam olarak bilmeliyiz. Bir yahut iki hafta evvel yahut sonra bitebilir. Fakat Eylül ayının sonuna hakikat iki haftalık bir devir, tam olarak çıkmanız gereken vakittir.

Ben Armstrong: Bitcoin yatırımcıları 28 Eylül tarihine dikkat edin!

Ben Armstrong, tahminini TradingView üzerinden data üreten bir küme olan TradingShot tarafından oluşturulan bir grafik olan Golden Bull Cycle Ratio’dan aldığını söylüyor. Grafik, gelecekteki boğa döngülerinin ne kadar süreceğini iddia etmek için geçmişin Bitcoin boğa döngülerine dayanıyor. Ben Armstrong mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Gördüğünüz üzere, evvelki iki döngüde, boğa koşusunun iki farklı kısmı ortasındaki haftalık şamdanlarda tam olarak %51-49 oranında bir oran vardı. Boğa koşusunun %51’i, pazarın tabanından üretilen her 210.000 blokta gerçekleşen Bitcoin halving’e kadar sürer. Boğa koşusunun %49’u, halving tarihinden piyasanın en zirvesine kadar sürer. Bu tarihler üzerinde çalıştığınızda, 2020 halving günü olan 11 Mayıs’tan 504 gün sonra… Bu size 28 Eylül tarihini verir.

Ben Armstrong, bu döngünün 2017’ye ürkütücü bir biçimde benzediğine dikkat çekiyor

Elbette tarihin tekerrür edeceğine dair bir garanti olmasa da Ben Armstrong bu döngünün 2017’ye ürkütücü bir formda benzediğine dikkat çekiyor. Bu da Bitcoin’in gerçek parabolik rallisinin şimdi başlamadığı manasına geliyor. Ben Armstrong mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Fakat şu anki boğa koşusunu sonuncusu ile üst üste bindirdiğinizde, onu neredeyse tat için eşleştiriyoruz… Şimdi parabolik hale gelmedik, bu yüzden olağandan farklı bir şeyin olacağına inanmak için hiçbir neden yok.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar