Nisan 13, 2021
Cardano, Bloomberg’in Profesyonel Ticaret Platformuna Eklendi

Cardano, Bloomberg’in Profesyonel Ticaret Platformuna Eklendi

Son dakika Cardano, Bloomberg’in Profesyonel Ticaret Platformuna Eklendi haberi ,

Cardano, profesyonel traderlar tarafından kullanılan bir platform olan Bloomberg Terminal’e eklendi. Kimilerine nazaran bu durum, kripto para ünitesini yeni bir potansiyel yatırımcı dalgasına maruz bırakabilir.

Cardano, lokal kripto para ünitesi ADA’yı kullanan bir blockchain’dir. Lakin bu Bloomberg haberine karşın Cardano’nun mahallî kripto parası, geniş kripto piyasasındaki düşüş trendini takip etti. Son 24 saatte %2.7, son 7 günde ise %8.1 kaybetti. Lakin 2021’in başından bu yana ADA, yüksek bir büyüme düzeyi gördü. Yılı 0.18 dolardan açan altcoin, yazım sırasında 1.04 dolardan süreç görüyor.

Ayrıyeten data kaynaklarına nazaran ADA, toplam 32 milyar dolar ile tüm kripto para üniteleri ortasında piyasa pahası açısından beşinci sırada yer alıyor.

Cardano’nun Bloomberg Terminal’e eklenmesinden günler evvel Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Twitter takipçilerinin ADA için “yükselişe yönelik” bir durum oluşturup oluşturamayacağını merak ediyordu. “Cardano üzerine inşa eden var mı? Kullanan var mı? Piyasa kıymeti neden bu kadar yüksek? Bir fon varlığı olmalı mı? Hayatım boyunca hiç alım satım yapmadığın birkaç kriptodan biri,” demişti.

Cardano için sırada ne var?

Ağın planına nazaran Cardano, etaplı bir yükselişin ortasında. Cardano yol haritası beş periyot halinde düzenlendi: Byron, Shelley, Goguen, Basho ve Voltaire. Cardano kullanıcılarına ağda akıllı mukaveleler oluşturma ve yürütme fırsatı vermeyi amaçlayan Goguen güncellemesinin önümüzdeki aylarda gerçekleşmesi bekleniyor.

Buna ek olarak ADA, son vakitlerde Cardano ve Polkadot’ta tahliller oluşturan şirketlere fon sağlamak için 250 milyon dolar ayıran FD7 Ventures üzere kuruluşların yatırım açıklamasına mevzu oldu. Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere teşebbüs fonu şirketi, büyümekte olan non-fungible token (NFT) sanayisinde bullish olduğunu söyledi. Şirket için NFT, merkezi olmayan finans (DeFi) tahlillerini mümkün kılan platformlar üzerine inşa eden şirketleri desteklemeye karar vermelerinde değerli bir faktördü.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar