Nisan 13, 2021
Dünyaca Ünlü Stratejistten altın Kestirimleri: 3.000 Dolardan Evvel 1.600 Dolar!

Dünyaca Ünlü Stratejistten altın Kestirimleri: 3.000 Dolardan Evvel 1.600 Dolar!

Son dakika Dünyaca Ünlü Stratejistten altın Varsayımları: 3.000 Dolardan Evvel 1.600 Dolar! haberi ,

altın fiyatları, geçen haftanın 10 ayın en düşük düzeyinin üzerinde yükseldi. Fakat bir portföy yöneticisine nazaran, ABD iktisadının görünümü güzelleşmeye devam ederken, bedelli metal hala güçlü rüzgarlarla karşı karşıya. VanEck Gold Strategy’in portföy yöneticisi Joe Foster, 3.000 dolara yükselmeden evvel altın fiyatının 1.600 dolara düşeceğini belirtiyor.

Joe Foster: altın’da 3.000 dolardan evvel 1.600 dolar görülecek

VanEck Gold Strategy’in portföy yöneticisi Joe Foster, yayınlanan yeni bir raporda kıymetli iddialarda bulunuyor. Joe Foster, piyasanın COVID-19 pandemisini denetim altına alabilecek aşılarla ilgili haberlerden bilhassa sert etkilendiği Kasım ayından bu yana altın’ın fiyat hareketinin hayal kırıklığı oluşturduğunu belirtti.

Joe Foster raporunda, “Bu, 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketiyle birlikte, güçlü bir ekonomik büyüme piyasalardaki coşku için bir görünüm oluşturdu” dedi. Joe Foster, ABD iktisadını çevreleyen artan optimistlik nedeniyle, kıymetli metal için kısa vadeli görünümünü düşürdüğünü söyledi. Joe Foster, 3.000 dolara yükselmeden evvel altın fiyatının 1.600 dolara düşeceğini belirtiyor. Joe Foster mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Yakın vadeli görünümümüzü bir konsolidasyondan altın’ın 1.600 dolar civarında süreç yapmasını beklediğimiz bir düzeltmeye indirdik.

Joe Foster: Yılın ikinci yarısında altın fiyatları yükselecek

Şu anda, Nisan ayı altın vadeli süreçleri en son günde %0,52 artışla ONS başına 1.728 dolardan süreç gördü. Joe Foster, önümüzdeki birkaç ay içinde altın çabasını sürdürse de yılın ikinci yarısında altın fiyatlarını yükseltmek için bir katalizörün ortaya çıkmasını beklediklerini söyledi. Joe Foster, uzun vadeli bir altın boğası olarak kaldığını ve pahalı metal konusunda optimist olduğunu da vurguluyor. Joe Foster mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

En mümkün katalizör çok enflasyonist beklentiler olacak.  Enflasyon beklentileri, pandemi öncesi normlara geri dönmüş olsa da birtakım gelişmeler bunun denetimden çıkabileceğini öne sürüyor.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar