Nisan 13, 2021
Finans Şirketi, 1 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Altcoin Yatırımını Açıkladı

Finans Şirketi, 1 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Altcoin Yatırımını Açıkladı

Son dakika Finans Şirketi, 1 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Altcoin Yatırımını Açıkladı haberi ,

Halka açık finansal hizmetler şirketi Investview, bilançosuna 1 milyon dolar pahasında Bitcoin ve altcoin ekledi. Pay senetleri, piyasada, INVU ticker’ı altında süreç görüyor. Investview, Şubat ayında 5.5 milyon dolarlık brüt gelir elde ederek bugüne kadarki en düzgün ayını kaydetmişti.

Investview CEO’su Joe Cammarata, şirketin aşağıdaki açıklamalarıyla finansal gayelerine ulaşmasını bekliyor:

“Finansal eğitim, bilhassa X ve Y neslinin daha fazla iştirakiyle ferdî talebin süratle artması itici bir güç olmaya devam ediyor. Madencilik faaliyetlerimizi geliştirmeye, eğitim araçlarımızı genişletmeye ve fintech amaçlarımıza ulaşmak için tekliflerimizi artırmaya devam edeceğiz.”

Şirket madencilik, araştırma ve finansal eğitim için araçlar sağlama konusunda uzmanlaşmış bir dizi yan kuruluş aracılığıyla faaliyet göstermekte.

Bitcoin hazineleri büyümeye devam ediyor

Halka açık şirketler şu anda hazinelerinde 77.5 milyar dolar kıymetinde Bitcoin bulunduruyor.

Bilançolarında Bitcoin bulunan şirketler. Kaynak: Bitcointreasuries

Bununla birlikte hiçbir şirket, Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık BTC alımına yaklaşamadı. Elektronik otomobil üreten Tesla’nın bu alımı, bir yıllık otomobil satışından daha fazla para kazanmalarına neden olmuştu.

Kimi küçük firmalar da bilançolarına altcoin ve BTC eklemeye başladı. Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere Çinli teknoloji firması Meitu, geçtiğimiz hafta, 50 milyon dolar bedelinde Bitcoin ve Ethereum satın aldığını açıklamıştı. Meitu Inc., 5 Mart 2021’de 15.000 Ethereum ve 379.1214267 Bitcoin satın aldığını duyurmuştu. Şirketin açıklamasına nazaran bu ölçüler, sırasıyla 22.1 milyon dolar ve 17.9 milyon dolara eşit. Ayrıyeten şirketin idare heyeti tarafından daha evvel onaylanmış bir kripto para ünitesi yatırım planına uygun olarak  bu yatırımı yaptığı belirtiliyordu. Bu plan kapsamında şirket, 100 milyon dolara kadar kripto para ünitesi satın alabiliyor.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar