Nisan 16, 2021
Kritik Gelişme: Bitcoin ve Altcoin Tarihindeki En Sert Yasa Geliyor!

Kritik Gelişme: Bitcoin ve Altcoin Tarihindeki En Sert Yasa Geliyor!

Son dakika Kritik Gelişme: Bitcoin ve Altcoin Tarihindeki En Sert Yasa Geliyor! haberi ,

Hindistan, Bitcoin ve altcoin tarihindeki en sert yasa tasarısını kabul etmenin eşiğinde. Ülke, kripto para ünitelerine sahip olmayı hata sayacak acımasız bir yasa tasarısını geçirmeye hazırlanıyor.

Hindistan, Bitcoin ve altcoin tarihindeki en sert yasa tasarısını kabul etmenin eşiğinde

Reuters’a konuşan isimsiz bir hükümet yetkilisi, Hindistan’ın kripto para ünitelerini tutmayı, çıkarmayı ve ticaretini yapmayı kabahat sayacak bir yasa tasarısını kabul etmeye hazırlandığını açıkladı. Yeni yasa tasarısı, Bitcoin ve altcoin’lerin ticaretini ve madenciliğini yasa dışı hale getirmenin yanı sıra, onların bulundurulmasını da yasaklayacak. Kripto para yatırımcıları, rastgele bir yasal zahmet ile müsabakadan varlıklarını 6 ay içinde nakde çevirebilecek.    

Acımasız tasarının, yasaya uymayanlar için mecburî mahpus cezalarını içerip içermeyeceği ise belirsizliğini koruyor.  Tasarının ayrıntıları bilinmemekle birlikte, rastgele bir büyük iktisat için kripto piyasası üzerindeki en büyük baskıyı temsil edecek. Çin’de Eylül 2017’den beri kripto paralar yasaklanmış olsa da Çin halkı hala yasal olarak kripto para ünitelerine sahip olabilir. Maalesef, Başbakan Narendra Modi’nin partisinin komuta çoğunluğuna sahip olması nedeniyle tasarının kabul edilmesi bekleniyor.    

Özel kripto paraları yasaklamaya hazırlanan Hindistan, dijital rupi üzerinde çalışıyor

2019’un başlarında bir hükümet heyeti, kripto para ünitesi madenciliği yapan, tutan, transfer eden yahut ihraç eden herkes için 10 yıla kadar mahpus cezası öneren bir yasa tasarısı yayınladı. Ancak şu anda Hindistan’da kripto varlıklarına sahip olmak hala yasal. Hindistan Merkez Bankası (RBI), finans şirketlerinin kripto para borsalarına hizmet vermesini Nisan 2018’de yasakladı.

Bu yasak daha sonra Yüksek Mahkeme tarafından geçen Mart ayında kaldırıldı. Fakat Hindistan, geçen Eylül ayında kripto ticaretini yasaklamak için bir yasa çıkarma planını yeniledi. Özel kripto paraları yasaklamaya hazırlanan Hindistan’ın Merkez Bankası ise dijital bir rupi üzerinde çalışıyor.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar