Nisan 16, 2021
Rusya’da VAR krizi; “Kasıtlı yanılgılar yapılıyor”

Rusya’da VAR krizi; “Kasıtlı yanılgılar yapılıyor”


son dakika Rusya’da VAR krizi; “Kasıtlı yanlışlar yapılıyor” haberleri,

Türkiye’de VAR kararlarıyla ilgili daima reaksiyonlar gelirken, Rusya’da da benzeri açıklamalar gündeme geldi.

Khimki’nin Rostov’u 1-0 yendiği maçta hakem Sergey Lapochkin, ofsaytta olduğu gerekçesiyle Rostovlu Ali Sowe’un golünü iptal etti. Bu golün iptalinden sonra epey çarpıcı açıklamalar geldi.

VALERY KARPIN’DEN REAKSİYON

Rostov Teknik Yöneticisi Valery Karpin, “Hakemleri konuşmak benim işim değil ancak imgeler esasen gereğince açık. Maçtan sonra hakem asla konuşmadım fakat artık canımız yanmaya başladı” dedi.

ROSTOV LİDERİ ÖFKELİ

Rostov Lideri Artashes Arutyunyants: “VAR kararları sonrası acı çekiyoruz. Kimi hakemler bizi öldürüyor, artık futboldan nefret etme noktasına geldik, daima bizim canımız yanıyor. Bu VAR’ın parasını biz ödüyoruz ancak bizim canımızı yakıyor, o vakit bu VAR’a gereksinimimiz var mı? Rus futbolu için karar alma vaktimiz geldi. Bu yaşananları görünce her şeyden vazgeçiyorsunuz. Bu halde Rus futbolu gelişebilir mi? Sistematik olarak sonuçlar etkilenirse, spor prensibinden nasıl bahsedebilirsiniz? İki dönemdir daima aleyhimize kararlar veriliyor” diye konuştu.

URAL KULÜBÜ’NDEN ROSTOV’A DAYANAK

Rostov Kulübü’ne takviye veren Ural Lideri Grigori Ivanov “VAR’da çizgileri yanlış çizildi ve 3 puanımız gitti. Bu sistemin işe yaramayacağını biliyordum. VAR’a bir tek ben karşı çıktım, beni dinlemediler. Bu yeniliğin bir şey getirmeyeceğini biliyordum. VAR’dan biz de acı çektik. Bu çizgileri nasıl çekiyorlar? VAR’ın başında ne yapıyorlar? Nitekim anlamıyorum. Rostov’u destekliyorum, artık bir şey yapmalıyız. Önemli paralar veriyoruz, ne yapabiliriz bilmiyorum lakin bir hakem komitesi lideri var, acil bir karar vermeli.” açıklamasını yaptı.

HAKEM KOMİTESİNDEN AÇIKLAMA

Öte yandan Rusya Hakem Komitesi Lideri Ashot Khachaturyants “Bu karar bir yanılgı ve maçın sonucunu etkiledi.” kelamlarıyla maçın hakemlerinin yanlış yaptığını açıkladı.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, aktüel flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar