Nisan 16, 2021
Sağlam: “Bu 1 puan bizi şampiyon yapacak”

Sağlam: “Bu 1 puan bizi şampiyon yapacak”


son dakika Sağlam: “Bu 1 puan bizi şampiyon yapacak” haberleri,

TFF 1. Lig’de altınordu ile Yılport Samsunspor’un 0-0 berabere kaldığı maçın akabinde iki ekibin teknik yöneticileri açıklamada bulundu.

Yılport Samsunspor Teknik Yöneticisi Ertuğrul Sağlam, maça uygun başladıklarını lisana getirirken, hakemin uydurduğu iki sarı kartla 10 kişi kaldıklarını savundu.

Eksik kalmalarına karşın oyundan düşmediklerini ve net konumlar bulduklarını kaydeden Sağlam, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Oyuncularımız hakikaten üst seviye bir çaba ortaya koydu. Sonra gereksiz bir biçimde 9 kişi kaldık. Yeniden düzgün çaba ederek kalemizde durum vermedik. Bugün iki puan kaybettik üzere görünse de bence aldığımız bir puan çok bedelli. Bazen bir puan alırsınız lakin öbür maçlarda aldığınız 3 puandan çok daha bedelli olur. Bugünkü puan, bu türlü bir puandır. İnanıyorum ki dönem sonunda Harika Lig’e çıktığımız vakit altınordu maçında hakemin çok makûs idaresine karşın 9 şahısla aldığımız bir puan aklımıza gelecek. İnanıyorum ki bu bir puan bizi şampiyon yapacak.”

Sağlam, hakemin maçın önüne geçtiğini ve berbat bir idare gösterdiğini öne sürerek, “Bugüne kadar birinci kez bir hakemle alakalı kişisel manada açıklama yapıyorum. Şayet bugün gösterdiği sarı kartları bir hakem bir maçın içerisinde gösterirse 128 tane sarı kart göstermesi lazım her maç. Bir daha bu halde diğer grubun canının yanmasına da benim gönlüm istek göstermez.” diye konuştu.

Oyuncularının çok âlâ gayret ettiğini aktaran Sağlam, “İnşallah bu ruhu önümüzdeki hafta Giresunspor müsabakasına taşıyabilirsek dönem başından beri gayemiz olan liderliğe oturmak istiyoruz. Sonrasında da bu halde dönemi tamamlamak istiyoruz. En büyük dileğimiz bu.” tabirlerini kullandı.

Hüseyin Eroğlu’nun açıklamaları

altınordu teknik yöneticisi Eroğlu, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, müsabakanın birinci 10 dakikalık kısmında istedikleri oyunu sergileyemediklerini söyledi.

Yaptıkları pas kusurlarıyla rakiplerinin üzerine gelmeye başladığını belirten Eroğlu, “Rüzgarın tesirli olmasıyla vakit zaman topu ön bölgeye taşımakta kahır yaşadık. Birinci yarı biterken oyun denetimini sağladıktan sonra etkinliğimiz biraz daha arttı. Sayı manasında bir kişi eksildiler ancak bazen 10 kişi oynamak avantaj üzere görünüyor. 10 kişi oynayan gruba karşı biz bu manada telaş yaparak çok pas yanılgısı yaptık.” diye konuştu.

Yağış nedeniyle yerin ağırlaşmasının tempolarını etkilediğini aktaran Eroğlu, şunları kaydetti:

“Belki gol bulabilirdik o dakikalarda. Getirdiğimiz topları daima yanlış kullandık. Çabuk oyun ile telaşı karıştırdık. İkinci kırmızı karttan sonra gol atmak için uğraş gösterdik. Kenarlardan gelen topları daha güzel değerlendirebilirdik. Tahminen daha çok şut atabilirdik. Bizim kazanmamız gereken bir maçtı. Geriye kalan 8 maçımızı en düzgün biçimde kıymetlendirmemiz gerekiyor. Önümüzdeki İstanbulspor maçına hazırlanmak zorundayız.”

 

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, aktüel flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar