Nisan 13, 2021
Türk futbolunun beşinci şampiyonu Bursaspor, yıldız yetiştiriyor

Türk futbolunun beşinci şampiyonu Bursaspor, yıldız yetiştiriyor


son dakika Türk futbolunun beşinci şampiyonu Bursaspor, yıldız yetiştiriyor haberleri,

Bursaspor Futbol Okulları, şimdi küçük yaşlarda bünyesine kattığı yetenekleri profesyonel eğitim programlarıyla Türk sporuna kazandırıyor.

Son yıllarda yaşadığı ekonomik problemler nedeniyle bu dönem TFF 1. Lig’de altyapı yüklü takımla çaba eden yeşil-beyazlı takım, genç oyuncularının performansıyla dikkati çekiyor.

Birçok şimdi çocukken Bursaspor’a kazandırılan genç yıldızlar, Bursaspor Futbol Okullarında profesyonel eğitimler alıyor.

Altyapı seviyesine geldikten sonra Bursaspor’un “genç oyuncu fabrikası” Vakıfköy Tesisleri’ne alınan çocuklar, buradan A Kadro’ya yükselmek için son evreyi tamamlıyor.

Yeşil-beyazlıların tertibi, yurt içinde ve Hollanda, Almanya, Azerbaycan üzere dış ülkelerde 93 futbol okuluyla faaliyet gösteriyor.

Bursaspor Futbol Okulları’nda mesleklerinin belirli kısımlarında yolları kesişen birçok futbolcu üst seviye liglerde büyük kadrolarda forma giyiyor.

Fransa’nın Lille kadrosundan Zeki Çelik, İspanya’nın Getafe takımından Enes Ünal, Fenerbahçe’nin başarılı file bekçisi Altay Bayındır, son yıllarda çıkışını sürdüren Ozan Tufan ve Serdar Aziz, Galatasaray’dan Okan Kocuk gibi yıldızlar da bu okullarda eğitim gördü.

Bursaspor forması giyen Burak Kapacak, Emirhan Aydoğan, Ataberk Dadakdeniz ve İsmail Çokçalış, Almanya’nın Bundesliga ekiplerinden Eintracht Frankfurt’a giden Ali Akman da tıpkı organizasyonda yetişti.

– “Hedefimiz 15 bin çocuğa ulaşıp okul sayısını 150’ye çıkarmak”

Futbol Okulları Yöneticisi Aykut Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 15 yıldır çocuk futboluyla ilgilendiğini söyledi.

Birçok profesyonel ekipte bu tarafta misyon aldığını belirten Turan, 1 yıldır da Bursaspor için çalıştığını lisana getirdi.

Turan, Türkiye’nin her yerinde yetenekli çocukları tespit edip Türk futboluna kazandırmaya çalıştıklarını  anlatarak, “1 yıl evvel koronavirüs nedeniyle alanlarımız kapansa da tertibimiz için yapılanmaya devam ettik. Bursaspor markasını en gerçek halde anlatmaya büyümeye devam edeceğiz. İnşallah en kısa vakitte alanların tam manasıyla açılmasıyla yetenekli atletlerimizi da özverili bir formda yetiştirmeye devam edeceğiz.Türkiye’de çok fazla yetenekli çocuklar var. Onları tespit edip gerçek eğitim imkanlarını vermeye çalışıyoruz.” dedi.

Bursaspor Futbol Okullarının Türkiye’de 33 vilayette genç yetenekleri yetiştirdiğini lisana getiren Turan, şunları kaydetti:

“Yurt dışından önemli talepler alıyoruz. Yetiştirici bir tertip olduğumuz için Avrupa, Bursaspor’u tanımaya başladı. Birçok ülkede okullarımız faaliyetlerine başladı. Şu anda 6 bin civarında çocuğumuz var. Amacımız 15 bin çocuğa ulaşıp okul sayısını 150’ye çıkarmak. Bu sene önemli manada isim yapmış 25 oyuncumuz Bursaspor’da oynuyor ve Türkiye’nin gündeminde. Bursaspor markasıyla Türkiye’nin birçok ekibini besleyen bir organizasyonuz. Tıpkı vakitte A Ulusal Grup’ya da oyuncular yetiştiriyoruz.”

– Futbol Okullarında şampiyon takımdan bir isim

Bursaspor’un Üstün Lig şampiyonluğuna ulaştığı 2009-2010 döneminde takımda bulunan ve okullarda antrenörlük yapan Bekir Ozan Has ise yeşil-beyazlı renklerin yerinin kendisinde daima farklı olduğunu vurguladı.

Futbolu bıraktıktan sonra bu nedenle Bursaspor’da devam ettiğini aktaran Has, bu tertipten yetişen bir futbolcu olarak oluşumun değerine dikkati çekti.

Yeni tip koronavirüs salgını kendilerini etkilese de çalışmaların güzel gittiğini belirten Has, “Bursaspor bir marka ve bu markayı hiçbir vakit kaybetmemek lazım. Futbol okullarında şu anda mevcutta en az yetişmişler kadar güzel çocuklar da var. İnşallah bu halde devam ederler.” diye konuştu.

 

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, şimdiki flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar