Nisan 15, 2021
Yeni stadına kavuşan Hatayspor, birinci maç için gün sayıyor

Yeni stadına kavuşan Hatayspor, birinci maç için gün sayıyor


son dakika Yeni stadına kavuşan Hatayspor, birinci maç için gün sayıyor haberleri,

Muhteşem Lig gruplarından Atakaş Hatayspor’un yöneticileri, imali tamamlanan ve kulübe kiralanan 25 bin kişilik Hatay Stadı’nda çıkacakları birinci maç için gün sayıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından inşa ettirilen ve Hatay takımına kiralanan 25 bin kişi kapasiteli stadın açılışının mart ayı sonunda yapılması planlanıyor.

Koltuk renkleri bordo-beyazlı takımı simgeleyen, 28 de locası bulunan stada kavuşmanın memnunluğunu yaşayan Hatayspor, ilk maç için gün sayıyor.

Kulübün Onursal Lideri ve Büyükşehir Belediye Lideri Lütfü Savaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hasretle bekledikleri yeni statlarına kavuşmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Stadın imalinde emeği geçen herkese teşekkür eden Savaş, şöyle konuştu:

“Atakaş Hatayspor’umuzu Hatay Stadı ile buluşturacağız. İnşallah iyi bir adım olur. Bundan sonraki süreç içerisinde Atakaş Hatayspor’umuz bugüne kadar olduğu üzere bundan sonra da Hatay’daki seyircilerini ve bize gönül vermiş tüm ulusal, uluslararası alandaki futbol seyircilerini sevindirmeye devam eder. Biz elimizden gelen çabası bu doğrultuda yapacağız. İnşallah yeni statla birlikte daha hoş sonuçlar almamızı Rabbim nasip etsin.”

– Açılışı Fenerbahçe, birinci resmi maçı Galatasaray’la yapma maksadı

Stadın açılışı için 27 Mart’ta Fenerbahçe ile karşılaşmak istediklerini aktaran Savaş, “27 Mart’ta Fenerbahçe ile açılış maçı yapabiliriz. O doğrultuda çalışmalar var. Fenerbahçe Kulübü Lideri Sayın Ali Koç’un ve benim, bu bahiste beyanatlarımız ve temennimiz var. Rastgele bir aksilik olmazsa inşallah 27 Mart’ta Fenerbahçe ile açılışımızı yapabiliriz.” tabirlerini kullandı.

Lütfü Savaş, Hatay Stadı’ndaki kimi ufak eksikliklerin giderilmesi halinde birinci resmi maçı Harika Lig’in 32. haftasında alanlarında konuk edecekleri Galatasaray’la yapabileceklerini bildirdi.

– Tazearslan: “İnşallah en kısa vakitte taraftarımıza kavuşuruz”

Hatayspor Kulübü Başkanı Nihat Tazearslan da yeni stadın iyi ve uğurlu olmasını, bir an evvel ekibin burada maça çıkmasını temenni etti.

Yeni statlarının son derece çağdaş olduğunu anlatan Tazearslan, şunları kaydetti:

“Mart ayı içerisinde birinci maçımızı oynamayı hedefliyoruz. Açılış maçımızı Fenerbahçe ile yapmayı planlıyoruz. 27-28 Mart üzere görünüyor. Fenerbahçe’nin uygunluk programına nazaran hareket edeceğiz. Yeni stadımızın kapasitesi 25 bin civarında, locaları var. Pek lüks ve modern bir stat. Tabii bu pandemi döneminde seyircimiz alanımızda bizimle olamıyor. Maalesef seyircisiz tadı olmuyor. Futbol, seyirciyle bir oburdur. İnşallah en kısa vakitte taraftarımıza kavuşuruz.” 

 

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, yeni flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar