Nisan 13, 2021
Bitcoin Balinalarını Daha Sık Takip Etmek Neden Değerli?

Bitcoin Balinalarını Daha Sık Takip Etmek Neden Değerli?

Son dakika Bitcoin Balinalarını Daha Sık Takip Etmek Neden Kıymetli? haberi ,

Bitcoin balinaları, kurumlardan ve ferdî yatırımcılardan daha fazla manşetlere husus oluyor. Bununla birlikte, sezgisel nedenlerden ötürü, hareketlerine dikkat etmeye paha. Bitcoin’in ağır kurumsal varlıkları bir risk, volatilite ve fiyat manipülasyonu riski taşır. Balinalar ise Bitcoin’in arz-talep iktisadını etkiliyor.

Bitcoin Balinaları

Portföyünüzü en çok etkileyen bir küme varlık varsa, ticaret stratejinizde dikkat edeceğin öge, Bitcoin balinalarıdır. Şu anda, yaklaşık 6,5 Milyon Bitcoin adresi, Bloomberg’in datalarına dayanarak 100 $ bedelinde Bitcoin’i denetim ediyor. Bunu, 100 Milyar $ bedelinde Bitcoin tutan 40 Milyon Coinbase kullanıcısıyla karşılaştırın.

Bu, Bitcoin’in dağıtımını bir perspektife oturtuyor. Bu dağıtım, Coinbase Pro üzere borsalardaki çıkışı, birikim döngülerini ve artan volatiliteyi etkiliyor. Bu üç ölçüm, Bitcoin’in spot borsalardaki fiyatını etkileyen listenin başında geliyor.

Bir yatırımcının eğrinin önünde kalma stratejisi kritik kıymete sahiptir ve cüzdan girişleri, çıkışları ve alım / satım baskısı üzere balina hareketi, değişen fiyat trendlerinden en âlâ biçimde yararlanmak için stratejinizi ayarlamak için içgörü sunar. Bitcoin’in fiyatı, 61000 $’ın üzerine yeni bir ATH’ye ulaştıktan sonra %10’un üzerinde düştüğü için, 58330 $’ın (önceki ATH) üzerinde satın alma yapam bir çok BTC yatırımcısı satış yaptı.

Balina Haritaları

Balina haritalarından taşınan PNL dataları, Bitcoin süreçlerindeki kayıpların şu anda karların 4 katından fazla olduğunu gösteriyor. Bu, Bitcoin ağında 336 Milyon Dolardan fazla kıymet kaybına neden oluyor. Bu sayı tasa verici değil, lakin yatırımcıların gerçekleşmemiş ziyanlar için kar alımı yaptığının bir işaretidir. Balina birikim modeli değişmediğinden, bu kişisel yatırımcıların uğradığı kayıpları gösterir ve tasa vericidir.

Bu ölçüm, balinaların bu hafta Bitcoin’in fiyatını 55000 $’ın üzerinde destekleyebileceğini işaret ediyor. Fakat daha fazla düzeltme olması durumunda, 47000 $ düzeyinde büyük bir birikim meydana geldi. 55000 $ düzeyinde birikim olduğu için, fiyatın bu düzeyin üzerinde kalması mümkün.

55000 $ düzeyinin üzerindeki balina birikimi, üstteki grafikte yeşil baloncuklarla temsil edilmektedir. Bu, Bitcoin balinalarının bu fiyat düzeyinin üzerinde satın alma ve birikimden vazgeçtiği manasına gelebilir. Konsolidasyon devam ederse ve fiyat 47000 $ düzeyine düşerse, daha fazla birikim spot borsalarda talebin artmasına ve Bitcoin çıkışının artmasına neden olabilir.

Bu kombinasyon en son bir fiyat artışına ve 61683 $ düzeyine yükselmesine neden oldu. Bu sefer, mevcut piyasa döngüsünde yeni bir ATH’ye ulaşılması ihtimali var.

Ferdi yatırımcıların, balinalar spot borsalardan çıkarken ve türev borsalara girerken, sözün tam manasıyla değişim dalgalarını fark etmeleri çok değerlidir. İkincisi, daha fazla volatilite ve daha düşük risk sunarak onu yatırımcılar için yararlı hale getirir. Bu değişim ve türev faaliyeti, Bitcoin’in fiyat hareketindeki trendin bilakis döndüğünü gösterir.

Son düşüş diğer bir birikim noktasıydı. Fakat HODLer toplamı büyük ölçüde ATH öncesi ile tıpkı. Hem talep hem de volatilite yüksek. Bitcoin vadeli süreçlerinde açık durum, geçtiğimiz hafta sonu 23 Milyar Dolarlık ATH’den sonra şu anda 21 Milyar Dolar’da. Balinalar sessizce hareket ediyor, lakin yatırımcıları, kaldıraç oranını artırıyor ve Bitcoin üzerindeki baskıyı artırıyor. Bu bağlamda gelişmeler BTC’nin 60000 $ düzeyine ve daha yüksek düzeye geri dönme mümkünlüğünü açıyor.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar