Nisan 16, 2021
GGC’Den Gaziantep FK’ya özür daveti

GGC’Den Gaziantep FK’ya özür daveti


son dakika GGC’Den Gaziantep FK’ya özür daveti haberleri,

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Lideri İbrahim Ay geçtiğimiz günlerde Gaziantep Futbol Kulübü tercümanının spor muhabiri Ali Budak’a reaksiyon vererek röportaja çeviri yapmak istememesini kınadı.

GGC’den şu açıklama yapıldı; 

FUTBOL KAMUOYUNA BASIN DUYURUSU

Kulübün kelamda profesyonel bir çalışanının, asli misyonunu unutup, şahsi sıkıntılarını, kulüp işleriyle karıştırması, yalnızca gazetecilerin ve kamuoyunun bilgi almasının önünde mani teşkil etmekle kalmayıp, yaptığı tercümanlık mesleğine de ihanettir. Birebir vakitte, haber alma özgürlüğüne vurulmuş bir darbedir.

Gaziantep Futbol Kulübü, hiç kimsenin şahsi sorunlarına alet edilecek bir kurum değildir. Bu kulübün, bugünlere geliş gayreti, yöneticilerin geçmişten günümüze gösterdikleri gayret örneği, her türlü takdirin üzerindedir. Bugüne kadar verilen emeklere, gölge düşürülmesine sessiz kalamayız. Maaşlı bir çalışanın, yapmaya çalıştığı şey, kulüp imajına da leke getirecek bir davranış biçimidir. Münasebetiyle bu davranış biçimi, vazifesini yapmaya çalışan spor gazetecileri meslektaşlarımız kadar taraflı-tarafsız tüm futbol kamuoyunu da üzmüştür.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti olarak, bu olayı gerçekleştiren şahsın, yaptığı yanılgıyı kabul edip spor gazetecilerinden özür dilemesini, bir daha tekrarının yaşanmaması ümidiyle, gerekli müeyyidelerin uygulanmasını beklemekteyiz.

Kamuoyuna duyurulur.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, aktüel flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar