Nisan 13, 2021
Gözler Ripple Davasındayken XRP, Son Haftaların En Yüksek Düzeyine Ulaştı!

Gözler Ripple Davasındayken XRP, Son Haftaların En Yüksek Düzeyine Ulaştı!

Son dakika Gözler Ripple Davasındayken XRP, Son Haftaların En Yüksek Düzeyine Ulaştı! haberi ,

XRP, Bitcoin de dahil olmak üzere en büyük rakiplerinin birden fazla büyük satışlar yaşamasına karşın, Salı günü kripto para piyasasında en büyük yarar sağlayanlar ortasındaydı.

Ripple blockchain’inin lokal token’ı, Asya-Pasifik oturumu sırasında gün içi en yüksek 0.52 dolara kadar yükseldi ve %19.46’lık bir artış gösterdi. Üst taraflı eğilimini daha fazla uzatmayı başaramazken, fiyatını 0.50 doların altına düşüren ani bir ret yaşasa da; bu yükseliş hareketi XRP’yi uzun periyodik hareketsizliğinden uyandırdı. Yazım sırasında token, 0.47 dolardan süreç görüyor. Bu düzey, en son 24 Şubat tarihinde gözlemlenmişti (CoinGecko bilgilerine göre).

Defansif bir atak mı?

XRP, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) geçen yıl Aralık ayında ana şirketi Ripple Labs aleyhine dava açtıktan sonra düşük performans gösteren bir varlık olarak kaldı. Düzenleyici, San Francisco merkezli blockchain firmasını ve üst seviye yöneticilerini XRP biçiminde ysaa dışı menkul değer satmakla suçladı. NewsBTC’de yer alan Yashu Gola haberine nazaran Ripple, birinci günlerde XRP’nin tedariği ve dağıtımı üzerinde denetime sahipti. Münasebetiyle token üzerinde merkezi olmayan bir denetimi kanıtlama gayretleri, karşılık vermedi.

Birçok borsa, bir sonraki duyuruya kadar XRP’yi süreç platformlarından kaldırmaya karar verdi. Buna ABD’nin en âlâ kripto borsası Coinbase ve hacme nazaran dünyanın en büyük kripto para borsası Binance (ABD kolu) de dahildi. Bu sırada XRP/USD, yükselen kripto para ünitelerinin geri kalanıyla senkronize hareket etmeye çalışsa da istikrarsız kaldı.

Lakin bu hafta Ripple piyasasındaki temel olumsuz önyargıyı dengelemek için birtakım gayretler gösterildi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere yeni yasal müracaatlara nazaran, kendilerini XRP sahibi olarak nitelendiren birtakım üçüncü taraf sanıklar, ABD menkul değerler düzenleyicisine karşı “suiistimal ve berbata kullanma” suçlamasıyla dava açtılar.

Ayrıyeten dün akşam da bildirdiğimiz üzere Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’ın avukatları, 15 Mart’ta sunulan bir önergede, SEC’in düzenleyici tarafından seçilenler dışında rastgele bir evrak üretemediğini argüman ettiklerini belirtti.

XRP için sırada ne var?

Yashu Gola’ya nazaran teknik olarak Ripple token’ı için hiçbir şey değişmedi.

XRP/USD paritesi, bir fiyat düşüşünü beklerken iki trend çizgisi ortasında dalgalanan, yatay bir konsolidasyon aralığında süreç görmeye devam ediyor.  NewsBTC analistine nazaran parite kısa bir müddet için kanalın üst trend çizgisi direncinin üzerine çıktı, fakat daha sonra aralığın içine geri döndü. Daha geniş vakit dilimlerinde XRP, daha düşük yüksekler ve daha yüksek tabanlar oluşturup nötr kategoriye girmeyi reddediyor. Görünüşe nazaran Ripple token’ının uzun vadeli yazgısını sadece davanın sonucu belirleyecek.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar