Nisan 16, 2021
Hiper Enflasyon Fiat Paraların Pahasını Düşürürse Bitcoin 2021’de Bu Düzeye Ulaşacak

Hiper Enflasyon Fiat Paraların Pahasını Düşürürse Bitcoin 2021’de Bu Düzeye Ulaşacak

Son dakika Hiper Enflasyon Fiat Paraların Bedelini Düşürürse Bitcoin 2021’de Bu Düzeye Ulaşacak haberi ,

Para ünitesi istikrarsızlığı ve hiper enflasyon, global bir salgın ortaya çıkana kadar gerçek dışı göründü ve birçok ülkeyi ekonomik kaosa sürükledi. Birçok ekonomist, salgının sona ermesinin, şu anda %438 (hiper) enflasyon oranıyla karşı karşıya olan öteki bir Venezuela’nın doğması manasına gelip gelmeyeceğini merak etmeye başladı.

Enflasyon ve Bitcoin

Bununla birlikte, öbür kimi Bitcoin meraklıları üzere, Max Keiser de enflasyon ile Bitcoin’in fiyatının bağlı olduğunu düşünüyor. Fiat sahiplerinin kaybettiği yerde Kaiser, Bitcoin tutkunlarının bu fenomenden kar sağlayacağını düşünüyor. Bir tweet’te Keiser, Bitcoin’in enflasyon nedeniyle bu yıl içinde fiyatta muhtemelen 222.000 $’a yükseleceğini söyledi. Keiser, takipçilerine hitaben bir tweet attı:

Keiser’in görüşü muhtemelen şirketlerin ve perakendecilerin kriptoyu bir kıymet varlığı deposu olarak görmelerinden kaynaklanıyor ve bu da onu enflasyona karşı harika bir müdafaa haline getiriyor. Son vakitlerde uzmanlar, Bitcoin politik şoklara karşı bağışık olduğundan, daha fazla insanın varlığın ticareti “küresel olaylardan” ayırmasını tercih edeceğini sav etti.

Bitcoin’in fiyatı nitekim yükselse de, gayeye giden yolu değişken olabilir. Geçmişte, varlığın fiyatı birkaç defa kıymetlendi ve hatta düştü. Lakin kimileri, Bitcoin’in fiyatı, enflasyon oranının ve enflasyon iddialarının artmasına karşın “sabit kaldığını” belirtti.

Farklı Görüşler

Kimileri, iktisatların daha az değil, biraz daha fazla enflasyona gereksinim duyduğu konusunda zıt bir görüş sunuyor. Birebir vakitte, son büyük resesyondan sonra hiper enflasyonun tekrar oluşmasını beklemiyorlar.

Bitcoin’in enflasyon risklerinin üstesinden gelebilecek sonlu arzı, birçok kişiyi rahatlatan bir öge. Lakin bu anlatı da gelişmeye devam ediyor. Ethereum üzere alt coinlerin de potansiyel deflasyonist varlık olması için bir durum kelam konusu olabilir. Örneğin, sıkı bir tedarik sonu olmasa bile, Ethereum, kripto paralarını sirkülasyondan düşüren ve Bitcoin üzere öteki bir potansiyel hedge olmasına müsaade veren bir fiyat yakımı özelliğine sahip olabilir.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar