Nisan 16, 2021
Sergen Yalçın: “Şampiyonluk için her şeyimizi vereceğiz”

Sergen Yalçın: “Şampiyonluk için her şeyimizi vereceğiz”


son dakika Sergen Yalçın: “Şampiyonluk için her şeyimizi vereceğiz” haberleri,

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Sergen Yalçın, Başakşehir’i 3-2 yenerek Türkiye Kupası’nda finale yükseldikleri maçın akabinde konuştu.

Başakşehir maçıyla ilgili açıklamasında, “Yarı finale yakışır bir uğraş oldu. Alanda final oynamak için koşan, savaşan oyuncular vardı, oyun saha içinde kaldı. İki taraf oyuncuları da güzel niyetliydi. İki ekip oyuncularını da tebrik etmek lazım. Birinci yarı bizim denetimimizde geçti, 2. yarıda Aboubakar’ın çıkması biraz istikrarımızı bozdu, maçı biraz Başakşehir’e verdik, ikinci topları kazandılar, bu da üzerimize gelmelerine neden oldu, 2 gol yedik. Oyunun uzatmalarını biz daha âlâ oynadık, denetim bizdeydi, ekibin fizik gücü yüksekti. Güçlü olan finale yükseldi.” kelamlarını kullandı.

Türkiye Kupası’nda finale yükseldikten sonra 10 yıllık hasreti dindirmek istediklerini söyleyen Yalçın, “Bugün tek gayemiz çeşidi geçip final oynamaktı, hiçbir vakit sonraki maçı düşünmüyoruz. Önümüzdeki maçı kazanamazsak sonrakinin manası kalmıyor. Bugünkü maç bizim için çok pahalıydı. Benim için de çok bedelli, antrenörlük mesleğimde birinci sefer final oynayacağım, kupa kazanma talihi yakaladım. Biz de 10 yıldır kupayı kazanmamış bir topluluğuz, umarım bu hasrete son veririz. Artık konsantrasyonumuz lige olacak.” diye konuştu.

“ELEŞTİRİYORUZ LAKİN OYUNCULAR DA YANILGI YAPAR”

Fenerbahçe maçı ile ilgili ise Sergen Yalçın, “Hafta sonu oynayacağımız derbi sıkıntı bir derbi. Fenerbahçe’nin maç kaybetmesi berbat oynadıklarını göstermez. Çok güzel takımları var, sıkıntı bir maç olacak. Âlâ hazırlanacağız, oyuncu kümesini dinlendireceğiz. Bazen çok eleştiriyoruz oyuncuları lakin oyuncular kusur yaparlar. Futbol bir kusur oyunudur, kesinlikle birileri yanılgı yapar. Kimse kusur yapmasa maçlar aslında 0-0 biter. Bu maç yanılgılar oyunu. Oyuncular çok maç oynadı, yorgunlar, final kısmına giriyoruz, sıkıntı maçlar olacak.” açıklamasını yaptı.

Maçın devre ortasında tedavi olduğu bilinen Aboubakar’ın son durumu ile ilgili ise Sergen Yalçın, “Aboubakar için tabiple şimdi konuşmadık, yarın, öbür gün muhakkak olur. İnşallah önemli bir durumu yoktur, tüm oyunculara gereksinimimiz var.” açıklamasını yaptı.

Şampiyonluk yarışına ait de konuşan başarılı hoca, “2 puan, 3 puan, 5 puan çok avantaj değil. Herkes herkesi yenebiliyor. Her yerde savaş var. Güç bir lig, kolay bir lig değil. Bir kulvarda finale ulaştık, bu değerliydi, inşallah öbür tarafta da gayeye ulaşırız. Taraftarımız merak etmesin, bu grup son dakikaya kadar şampiyon olmak için her şeyini verecek.” diyerek kelamlarını noktaladı.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, şimdiki flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar