Nisan 16, 2021
TFF’den savcılığa Ahmet Çakar başvurusu

TFF’den savcılığa Ahmet Çakar başvurusu


son dakika TFF’den savcılığa Ahmet Çakar başvurusu haberleri,

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), futbol yorumcusu Ahmet Çakar’ın argümanlarıyla ilgili tahkikat yapılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına müracaatta bulundu.

TFF’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, “Televizyon yorumculuğu yapan eski hakem Ahmet Çakar, aktif bir hakemle görüşme yaptığını argüman ederek, bir müddettir hakem topluluğunu töhmet altında bırakan açıklamalarda bulunmaktadır. Açıklamalarında rastgele bir somut delil sunmayan Ahmet Çakar, görüşme yaptığını sav ettiği hakemin ismini açıklamayacağını tekraren vurgulamıştır. Türkiye Futbol Federasyonu, Ahmet Çakar’ın müteakip seferler gündeme getirdiği savlarla ilgili gerekli tahkikatın yapılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına müracaatta bulunmuştur.” sözleri yer aldı.

AHMET ÇAKAR’IN KELAMLARI

Ahmet Çakar, Beyaz TV’de yaptığı açıklamada bir hakemin kendisine “Fenerbahçe’yi bu dönem şampiyon yapmayacaklar” söylediği tezini tekrarlayarak hangi hakemin bunu söylediğine ait ipuçları verdi.

Çakar açıklamasında kendisine bu kelamları söyleyen hakemin Harika Lig’de aktif olarak hakemlik yapan bir isim olduğunu söyledi. Çakar bahsettiği hakemin bu hafta maç yönetip yönetmediğine ait bilgi vermedi.

Ahmet Çakar bahsi geçen hakemle İstanbul’da 2020’nin Ekim’inde görüştüğünü de kelamlarına ekledi.

Çakar son olarak kendisine bu iddiayı ileten hakemin kelamları kanıtlanırsa neler olacağına dair ise “Eğer bir fiziki ispat, yasal bir dinleme yahut bir hakem çıkıp bunları söylerse bu lig bitmeyebilir. Fakat bunun olma ihtimali trilyonda 1’dir” sözlerini kullandı. Ünlü yorumcu ayrıyeten “Bana azap yapılsa, Savcılar çağırsa, falakaya yatırılsam bile bu hakemi satmam.” diye konuştu.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, şimdiki flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar