Nisan 13, 2021
Ünlü Yatırımcı Ray Dalio: Devletler, Bitcoin Yatırımcılarını Hedefleyebilir

Ünlü Yatırımcı Ray Dalio: Devletler, Bitcoin Yatırımcılarını Hedefleyebilir

Son dakika Ünlü Yatırımcı Ray Dalio: Devletler, Bitcoin Yatırımcılarını Hedefleyebilir haberi ,

Yatırımcı Ray Dalio, ABD ve öbür ülkelerin “şok edici” vergi değişikliklerinin bir modülü olarak Bitcoin (BTC)’e “yasaklar” getirebileceği konusunda uyardı. Yakın bir vakitte yatırım fırsatı olarak Bitcoin’e yönelen Dalio, LinkedIn’de paylaştığı son yazısında, ABD’li yatırımcılar için geleceğe dair görüşlerini paylaştı.

Dalio: “Şok edici” Bitcoin vergi değişimlerine hazırlanın

Ünlü yatırımcıya nazaran koronavirüs salgınının başlamasıyla birlikte tahviller, serveti korumak için neredeyse gereksiz bir hale geldi. ABD hükümeti, karşılık olarak yarattığı devasa ölçüdeki borcun bir kısmını geri alma teşebbüsünde. Vergileri artırmayı planlıyor ve bunların tesirleri, pek birçoklarının düşündüğünden çok daha berbat olabilir.

Dalio, bunun “yeni bir paradigma” olacağını düşünüyor. Niyetlerini şöyle özetledi:

“Tarih ve mantık bir rehber olacaksa, parası olmayan siyaset yapıcılar vergileri artıracaklar ve altın, Bitcoin üzere varlıklara yönelen bu sermaye hareketlerinden hoşlanmayacaklar. Bunlara karşı çok yasak getirebilirler.”

“Bu vergi değişiklikleri, beklenenden çok daha şok edici olabilir.”

Sonuç olarak, birikimi olanlar için ortam tatsız bir hale gelebilir.

Dalio, ABD için “kapitalizme karşı soğuk” hale geliyor dedi ve sonuçlara karşı âlâ korunmak için yatırımcıların “iyi çeşitlendirilmiş, tahvil ve dolar dışı varlıklar portföyü” benimsemesi gerektiğini söyledi.

10 yıllık tahvil getirileri ile BTC/USD grafiği. Kaynak: TradingView

Saylor, Bitcoin’i bariz bir tahlil olarak görüyor

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, bu duruma Bitcoin’in karşılık olduğunu söyledi. twitter’da “Tahvillerin artık bir hazine varlığı olarak işlemediği konusunda Dalio ile tıpkı fikirdeyim,” dedi:

“Bitcoin bariz bir tahlildir ve ‘Asya’nın gelişmekte olan … piyasalarında’ güzel çeşitlendirilmiş tahvil ve dolar dışı varlıklar portföyünden çok daha pratiktir.”

MicroStrategy, geçen hafta 260 BTC’yi 15 milyon dolara satın aldığını ortaya koyarak BTC hazinesine ekleme yapmaya devam ediyor. Şirket toplamda 91.064 BTC’ye sahip.

Dalio, kripto para ünitesinin nasıl çalıştığına dair bilgi eksikliğinden kaynaklandığını kabul ederek, Bitcoin konusundaki durumunu bariz bir formda değiştirmişti. Dalio ayrıyeten şunları söyledi:

“Ayrıca, vergi değişiklikleri ve sermaye denetimleri muhtemelliğine da dikkat edilmesi gerektiğine inanıyorum.”

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar