Nisan 16, 2021
Vitor Hugo’dan Trabzonspor ve transfer açıklaması

Vitor Hugo’dan Trabzonspor ve transfer açıklaması


son dakika Vitor Hugo’dan Trabzonspor ve transfer açıklaması haberleri,

Trabzonspor’un Brezilyalı savunma oyuncusu Vitor Hugo, bordo-mavili grubun büyük bir potansiyele sahip olduğuna inandığını söyledi.

Vitor Hugo, Trabzonspor mecmuasındaki röportajında, fiziksel manada yeterli durumda, hava toplarında tesirli ve teknik olarak da elinden gelenin en güzelini yapmaya çalışan bir futbolcu olarak kendini tanımladığını belirtti.

Kulübe birinci geldiğinde genç ve yetenekli bir ekip olduğunu gördüğünü vurgulayan Brezilyalı futbolcu, “Burada gelecek var. Küçük dokunuşlarla, küçük noktaların düzeltilmesiyle, mevcut futbolcularımıza yeni şeyler katarak çok büyük bir gelecek inşa edebiliriz. Benim Trabzonspor’da birinci gördüğüm şey bu oldu.” değerlendirmesinde bulundu.

– “Kontratımın sonuna kadar kalmak isterim”

Brezilyalı oyuncu, Trabzon’da çok keyifli olduğunu kaydederek, “Kontratımın sonuna kadar Trabzon’da futbola devam etmek istiyorum. Alışılmış ki sonrasında benden mutlularsa, yeniden oturup konuşabiliriz. Kontratım devam ettiği sürece her vakit Trabzonspor’a odaklanmayı seçen, en uygununu yapmayı isteyen ve bunun için çalışan bir oyuncuyum.” sözlerini kullandı.

Kadrodan ayrılan vatandaşı Joao Pereira ile yaptıkları konuşmayı aktaran savunma oyuncusu, “O bana, ‘Kesinlikle dolu tribünleri görmelisin.’ demişti. Pandemi bittiğinde taraftarlarımızın tribüne döneceği o günü merakla bekliyorum. Ne kadar çılgın, ekibini sahiplenen ve sonuna kadar destekleyen bir taraftarımız olduğunu biliyorum. Onların önünde oynamayı sabırsızlıkla bekliyorum. Ben daima, ‘Gelecek Rab’ın ellerindedir. Siz işinizi yapmaya odaklanın. Gerisi Allah’ın takdirindedir.’ derim.  Ben de Trabzonspor’da olduğum sürece elimden gelenin en uygununu yapmaya odaklanacağım, Trabzonspor için en âlâ performansımı göstermeye çalışacağım. Gerisi Rab’ın takdirinde.” biçiminde görüş belirtti. 

– “Birlikte çalışması çok memnun eden bir teknik direktör” 

Hugo, teknik yönetici Abdullah Avcı’nın çok deneyimli bir çalıştırıcı olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Bunu zati geldiği birinci andan itibaren hissedebiliyorsunuz. Söyledikleriyle ve yaptıklarıyla bunu bizlere hissettirdi. Benim için kıymetli olan şeylerden bir tanesi ekibi taşıyabilmektir. Zira ekibin ne vakit gaza basması gerektiğini, ne vakit fren yapası gerektiğini bilmek çok kıymetlidir. Abdullah Avcı muhakkak bunu çok yeterli yapıyor. Bir oyuncunun ne vakit ilgisini çekmesi gerektiğini, birine ne vakit bir şey söylemesi gerektiğini, ne vakit moral vermesi gerektiğini çok düzgün biliyor. Bizimle olan irtibatı zati çok yeterli. Saha içinde bunu bize net olarak söz ediyor. Geldiğinden beri de esasen elde ettiğimiz muvaffakiyetle ben ne kadar deneyimli ve başarılı bir antrenör olduğunu gösterdiğini düşünüyorum. Birlikte çalışması çok keyifli eden bir teknik yönetici kendisi.”

“Her ekibin, her oyuncunun, her insanın bir maksadı olması gerektiğine inanıyorum.” diyen Vitor Hugo, “Eğer bir gayeniz yoksa, hiçbir yere varamazsınız. Nereye gideceğinizi bilmiyorsanız, bir yere varmanız mümkün değil. Benim hayat şeklim daima bu istikamette oldu. Oyucuların her vakit kendilerine amaçlar belirlemesi gerektiğini düşünüyorum. Daima en yukarıyı hedeflemeliler fakat gerçekleştirebilecekleri kurallarda. Şampiyonluk hedeflemeleri, en yukarıyı hedeflemeleri gerekiyor. Amacınızı gerçek bir halde belirlemeli ve buna motive olmalısınız.” açıklamasında bulundu. 

Taraftarsız futbolun tadı olmadığını anlatan Brezilyalı savunmacı, “Tribünler boşken tahminen saha içinde kadro arkadaşlarınıza kendinizi daha âlâ duyurabiliyorsunuz lakin arkanızı döndüğünüzde, tribünden o takviyenin, o sesin gelmediğini gördüğünüzde, sahiden bir şeylerin eksik olduğunu anlıyorsunuz. Futbolun bir yemek olduğunu düşünürsek, en kıymetli baharatların eksik olduğunu görebiliyorsunuz. Futbolda en ehemmiyeti şeylerden biri taraftar ve biz de maalesef bundan biraz yoksun kaldık. Aşılamanın birçok ülkede ve Türkiye’de başladığını gördük. Yavaş yavaş bu pandemi sürecinin sonlanmasıyla birlikte taraftarlarımızı alanda göreceğimiz o günü bizler de iple çekiyoruz.” diyerek kelamlarını tamamladı.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, aktüel flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar