Nisan 16, 2021
XRP Yatırımcılarının Ripple Davasına Müdahil Olma Talebi Reddedildi

XRP Yatırımcılarının Ripple Davasına Müdahil Olma Talebi Reddedildi

Son dakika XRP Yatırımcılarının Ripple Davasına Müdahil Olma Talebi Reddedildi haberi ,

Federal Yargıç Analisa Torres, Aralık ayında ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu tarafından Ripple’a karşı açılan davaya XRP yatırımcılarının müdahale etme gayretini reddetti.

Karar, SEC’nin savunmaya geçirme gayretini filizlendirdi. Lakin yatırımcılar tekrar denemek isterlerse, daha sonraki bir tarihte bu şekil bir istek yine sunulabilecek.

Bununla birlikte, davaya yeni taraflar eklemek için son tarih 16 Mart, yani Ripple, XRP Ordusundan bir yardım alamadan yasal savaşına devam etmek zorunda kalacak.

XRP sahipleri için ıstırap

Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere Deaton Hukuk Bürosu’ndan John Deaton, SEC’yi Ripple’a karşı aksiyonlarıyla 15 milyar dolardan fazla ziyana neden olmakla suçlayarak binlerce XRP sahibi ismine davaya müdahale etme tarafında bir talepte bulunmuştu.

Şayet bu müracaat onaylanmış olsaydı, token sahipleri kendilerini üçüncü taraf sanıklar olarak davaya sokacaklardı.

Bu ayın başlarında SEC’in şikayetini değiştirmesi için hode Island federal mahkemesine sunulan bir yüksek mahkeme buyruğu için dilekçeyi geri çekmişlerdi. Kurum, dilekçeyi reddederken, XRP sahiplerinin, kripto para borsalarının XRP’yi yine listeleyip listelemeyeceği konusunda kesin bir şey sav edemediğini belirtmişti.

Birden fazla kripto para ünitesi platformu, token’ı kaldırmaya yahut ticaretini askıya almaya başlamıştı. Bu da fiyatta keskin bir düşüşe neden olmuştu. Kraken CEO’su Jesse Powell, geçtiğimiz günlerde XRP ticaret kısıtlamaları hakkında konuşmuş ve bu durumun kripto para borsaları için “büyük bir asimetrik risk” oluşturduğunu sav etmişti.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar