Nisan 15, 2021
Abdullah Avcı’nın sürpriz Hosseini kararı

Abdullah Avcı’nın sürpriz Hosseini kararı


son dakika Abdullah Avcı’nın sürpriz Hosseini kararı haberleri,

Son 4 haftada 8 puan yitiren Trabzonspor, Ankaragücü’nü devirip yine ayağa kalkmak istiyor… Teknik yönetici Abdullah Avcı, ligde kalan 11 maçta azamî puanı hedeflerken, bir yandan da gelecek dönemin planlamasını yapıyor. Erzurum beraberliğinin akabinde, “Oyun ve oyuncu üzerinden gelecek dönemi başımda düşünüyorum” diyen Avcı, birinci defa sert yüzünü gösterdi. Alanya ve Erzurum maçlarındaki puan kayıpları sonrası yeni döneme yönelik hazırlıklara başladıklarını söz eden Avcı, oyuncularının performansına nazaran başındaki kadroyu şekillendirecek.

Hosseini ‘kalsın’ dedi

“Kalan maçlardaki manzaranız gelecek dönemi için belirleyici olacak” kelamlarıyla öğrencilerine bildiri yollayan Abdullah hoca, öncelikle kiralık isimler ve mukavelesi biteceklerle ilgili karar verecek. Afobe, Baker ve Marlon kiralık. Hosseini ile Kamil Ahmet’in sözleşmeleri bitiyor. 5 isim ortasında Avcı’nın net formda kalmasını istediği oyuncunun Hosseini olduğu öğrenildi. Fakat İranlı oyuncunun menaceri Alirez Peykan teklifin kendilerini memnun etmediğini bildirdi. Peykan temaslara devam etseler de Yunan takımı AEK ile de görüşmeleri sürdürdüklerini söyleyerek muhtemel ayrılığın kapısını araladı. 2 milyon Euro’luk satın alma opsiyonu olan sol bek Marlon, performansına nazaran mukadderatını belirleyecek.

Farklı taktikler deneyecek

Bu 5 ismin yanı sıra dönem sonu prestijiyle Nwakaeme, Ekuban, Yusuf Sarı, Edgar, Abdülkadir Ömür üzere yıldızların da 1’er yıllık mukaveleleri kalıyor. Ekibin iskeletini önemli oranda korumak isteyen Abdullah Avcı, her şeye karşın kalan 11 maçta oyuncularından yeni döneme dair ışık vermelerini bekliyor. “Bizimle birlikte birebir gayeye yürümek isteyenler, alanda bunu göstersin” diyen deneyimli çalıştırıcı, ligde farklı formasyonlar üzerinden ilerleyip, yeni döneme dair denemeler yapacak.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, yeni flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar