Nisan 16, 2021
Çinli Şirket Meitu’dan 49 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Ethereum Satın Alımı

Çinli Şirket Meitu’dan 49 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Ethereum Satın Alımı

Son dakika Çinli Şirket Meitu’dan 49 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Ethereum Satın Alımı haberi ,

Hong Kong’da listelenen Çinli firma Meitu, 17 Mart tarihinde 28.4 milyon dolarlık 16.000 Ethereum ve 21.6 milyon dolarlık 368 Bitcoin daha satın aldığını duyurdu. Şirketin şu anda 90 milyon dolar kıymetinde kripto para ünitesi bulunuyor.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Meitu, geçtiğimiz hafta 15.000 Ethereum ve 379.1 Bitcoin’lik yatırımıyla gündeme gelmişti. Bu hareketi, şirketin BTC’ye milyonlarca dolarlık yatırım yapan Tesla, Square ve MicroStrategy üzere halka açık başka şirketlere katıldığını göstermişti. Şirket, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Bitcoin satın alımının Miracle Vision’ın hazinesinin bir kesimini oluşturacağını söyledi. Ethereum satın alımının, blok zinciri alanındaki daha geniş maksatlarında bir rol oynaması amaçlanıyor (Miracle Vision, şirketin Singapur merkezli yan kuruluşu.).

Meitu’nun bu ayın başlarında satın alımı, blockchain entegre eden eserler yaratma planlarını içeriyordu. Miracle Vision’ın satın alma duyurusunda da ilgili durumu tekrarladı.

Firmanın Bitcoin ve Ethereum satın almasının arkasındaki sebep

Firma, ETH satın alımının bu teşebbüsler için “mantıklı bir hazırlık” olduğunu söyledi. Açıklamaya nazaran, bu ETH, potansiyel merkezi olmayan uygulamalar ve yatırımlar için süreç harcama rezervi olacak.

Bitcoin satın alımları ise, daha geniş bir tahsis stratejisinin bir modülü.

Şirket, duyurusunda, bu yatırımın “Kripto Para Yatırım Planı” kapsamında gerçekleştiğini bildirdi.

Meitu, en son satın alımında “varlıklarını nakit dışında olacak biçimde çeşitlendirmek için kripto para satın aldığını,” fakat daha da değerlisi “Kurul için bunun yatırımcılara ve paydaşlara firmanın teknolojik yeniliğini kucaklayacak vizyon ve kararlılığa sahip olduğunu gösteren bir durum” olduğunu söylemişti.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar