Nisan 15, 2021
İddiaları Tutan Bitcoin Ustası Uyardı: Piyasalar Satılıyor!

İddiaları Tutan Bitcoin Ustası Uyardı: Piyasalar Satılıyor!

Son dakika Kestirimleri Tutan Bitcoin Ustası Uyardı: Piyasalar Satılıyor! haberi ,

On-chain bilgi uzmanı Willy Woo, Bitcoin (BTC)’deki son piyasa düzeltmesinin nedenini açıklıyor. Willy Woo, son çöküşün kripto borsası Gemini’deki 1,1 milyar dolarlık BTC’nin hareketi ile ilgili aldatıcı bilgilerden kaynaklandığını söylüyor.

Willy Woo: Düzmece datalar nedeniyle Bitcoin piyasaları satılıyor

Başarılı analist Willy Woo, yeni bir tweette Bitcoin fiyatındaki son çöküşü yorumluyor. Analist, Gemini’deki bir BTC sürecine yönelik aldatıcı bilgilerin fiyat düşüşünü tetiklediğini belirtiyor. Analist, Glassnode’nun milyarlarca dolar bedelinde BTC içeren süreçlerin dahili olduğunu belirterek, fonların zati Gemini’nin cüzdanlarında olduğunu söyledi. Willy Woo mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Gemini’ye 1 milyar dolarlık BTC aktığını söyleyen düzmece datalar nedeniyle piyasalar satılıyor. Son 30 günde 2. defa oldu. Grafik: kaldıraç durumları, yatırımcılar satış yaptıkça tasfiye ediliyor. Sahte girişlerin zamanlamasını gösteren kırmızı noktalar. (Sırasıyla 28.000 ve 18.000 BTC)

Kaynak: Willy Woo/Glassnode

Willy Woo: Balina satışlarına yönelik bilgiler hatalı…

Kelam konusu bilgiler, 1,1 milyar dolar bedelinde 19.108 BTC’nin Gemini’ye aktığı konusunda takipçilerini uyaran Crypto Quant’dan geldi. Willy Woo, Crypto Quant ihtarının neden kusurlu olabileceğine dair birkaç nedene işaret ediyor. Willy Woo hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Crypto Quant bilgi kusuru tartışması… Bir balina piyasalara boşaltmak için Gemini’ye 18.000 BTC mi gönderdi? Yoksa bir bilgi yanılgısı mıydı? Bu ikaz, 28.300 yatırımcıya gönderildi. Spekülatörler dakikalar sonra sattı.

Kaynak: Willy Woo/Twitter

Willy Woo: Gemini 1 milyar dolarlık Bitcoin siparişlerini karşılayacak kadar büyük değil!

Analist, Gemini’nin 1 milyar dolarlık Bitcoin siparişlerini karşılayacak kadar büyük olmadığını vurguluyor ve borsanın çoklukla günde yalnızca yaklaşık 100 milyon ila 200 milyon dolarlık süreç hacmi yaptığına dikkat çekiyor. Willy Woo ayrıyeten, ikaz verildikten sonra BTC’nin Gemini’deki performansının, kendi teorisini desteklediğini söylüyor. Willy Woo hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu grafik Gemini fiyatlarını Coinbase ve Binance ortalamasına karşı gösteriyor. Yatırımcılara ihtar gönderildiğinde, Gemini fiyatı başkalarına nazaran düşmedi, bu da orada damping üzere görünüyordu. Aslında o borsada net satın almaya işaret ederek yükseldi.

Kaynak: Willy Woo/Twitter

Willy Woo: Bunun tezgah üstü bir süreç olma ihtimali düşük

Willy Woo, transferin tezgah üstü (OTC) bir süreç olma ihtimalinin düşük olduğunu ekliyor. Willy Woo mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Sipariş, OTC masaları aracılığıyla yerine getirildiyse, öbür masalardaki/borsalardaki alıcılara karşılık gelen akışların gittiğini görmeyi beklerdik, bu bildirilmedi. Bu ortada, bu bir OTC süreci olsaydı, 1 milyar dolarlık fiyat doğrulaması nedeniyle yükseliş olurdu.

İşte usta analist Willy Woo’nun nokta atışı varsayımları

Willy Woo’ya başarılı iddialarından ötürü “Bitcoin Ustası ve Kâhini” deniyor. Analist, Bitcoin’in 5.500 dolar düzeylerine düşeceğini argüman etti ve analistin belirttiği fiyat gayesi gerçekleşti. Daha sonra Bitcoin’de 3.000 dolar düzeylerinin görüleceğini öne süren Willy Woo,  bunu da bildi.

Analist, Ağustos sonunda Bitcoin’in 9.000 dolarlık düzeylere düşüşünü ve 10.000 dolardan 11.200 dolara yükselişini de gerçek bildi. Ayrıyeten analist kendi geliştirdiği NVT prosedürüne dayanan varsayımlarında yüksek muvaffakiyet oranı yakaladı. Willy Woo, geride bıraktığımız aylarda da son derece hakikat varsayımlarda bulundu. Bu nedenle yatırımcılar ve trader’lar analistin öngörülerini dikkatle izliyor.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar