Nisan 16, 2021
İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı: Kripto Paralar Kumardan Farksız!

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı: Kripto Paralar Kumardan Farksız!

Son dakika İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı: Kripto Paralar Kumardan Farksız! haberi ,

İş Bankası tarafından düzenlenen, İş’le Buluşmalar Toplantısı’nın 43’üncüsü, “Yeniden Şekillenen Dünyada Türkiye’yi Geleceğe Taşımak” başlığıyla dün çevrimiçi olarak gerçekleşti. Bu aktiflikte Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Ortan, piyasaya yönelik değerli açıklamalarda bulundu. Hakan Ortan, dijital para ve kripto paranın farklı şeyler olduğunu belirterek “Kripto paralar kumardan farksız” dedi.

Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı: Kripto paralar kumardan farksız

Son periyotta Türkiye’de kıymetli isimlerden dijital para ve kripto paralara yönelik değerli açıklamalar geliyor. Kripto para üniteleri ile ilgili son açıklama Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran’dan geldi. Hakan Ortan dijital para ve kripto paranın farklı şeyler olduğunu belirterek şunları söyledi:

Dijital paralar ile ilgili yapılması planlanan düzenlemeler güya kripto paralar için yapılıyormuş üzere yansıtılıyor. Fakat alakası yok. Dijital paralar dünyada ve Türkiye’de kayıt dışı iktisadın azaltılması için değerli. Kripto paralar kumardan farksız.

Hakan Ortan: Geleceğin bankacılığında fizikî para ortadan kalkacak

Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı açıklamalarının devamında, fizikî paranın ortadan kalkacağını vurgulayarak dijital para çalışmalarına dikkat çekti:

Geleceğin bankacılığı fizikî paranın olmadığı, dijital paranın olduğu, dijital paranın dijital ödeme sistemleriyle iç içe geçtiği, ihracatın da ithalatın da bu platformlar üzerinden yapılabildiği bir gelecek olacak.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar